Úvod / Nabízíme / Automatické kotle / Atmos

Automatické kotle Atmos

Nezávazná poptávka

Máte jakýkoliv dotaz, dotaz na cenu nebo na funkčnost? Stačí vyplnit jednoduchý formulář a my se vám ozveme.

 

Plně automatické kotle na peletky

Jsou konstruovány tak, aby dokonale spalovaly dřevní peletky. Do levé či pravé strany kotle, podle potřeby, je zabudován hořák na pelety, který za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník paliva bývá umístěn vedle kotle, nebo ve vedlejší místnosti a může mít libovolnou velikost. Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

V případě, nemožnosti umístění zásobníku, lze zvolit kompaktní konstrukci kotlů s označením D15PX a D20PX. Kotle jsou dodávány jako kompletní zařízení se zabudovaným dopravníkem, zásobníkem na pelety o objemu 175 l a hořákem na pelety ATMOS A25.

Samotný provoz hořák na pelety funguje úplně automaticky. V případě, že hořák dostane pokyn ke startu, nebo-li vznikne potřeba topit, nasype dopravník pelety do hubice hořáku a sám je zapálí topným tělískem. Po dostatečném rozhoření pelet, najede hořák na nastavený výkon, ve kterém setrvá do doby, než je dům vyhřátý. Pak se hořák vypne a pelety v komoře hořáku dohoří. Hořák je tak připraven k novému startu.

Kotel i hořák jsou řízeny elektronickou regulací, která umožňuje přizpůsobit chod konkrétním podmínkám celého systému. Doplňování pelet, čištění spalovací komůrky hořáku a vybírání popela provádíme, jednou za 1 - 30 dní, a to podle kvality pelet a velikosti zásobníku. Kotel lze doplnit automatickým odpopelňováním.

Výhody kotlů na pelety ATMOS

  • Velký komfort vytápění
  • Vysoká účinnost 90 - 93 % podle typu - malá spotřeba paliva
  • Ekologické spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 5 a EKODESIGN 2015/1189
  • Automatický provoz a vypnutí kotle po dohoření paliva
  • Automatické vybírání popela - při zabudovaném odpopelnění
Automatické kotle Atmos, TEPLO-DOMA.CZ
 

Nabízené značky

Atmos

Atmos

 
Benekov

Benekov

 
Dakon

Dakon

 
OPOP

OPOP